Kréta - Rethymno Beach

   Množství legend či mýtů a stopy starodávné minojské kultury otevírají návštěvníkovi Kréty škálu možností pro spoustu výletů za poznáním prastaré kultury lidstva. Heraklion, palác Knossos i spousta kapliček a klášterů s antickými freskami rozesetými po celém ostrově dávají člověku možnost poznat místní historii nejen z příruček...

kreta kreta kreta

   Stejně tak místní fauna a flóra jsou nemenší raritou. Jedinečným důkazem toho je Národní park Samaria s nejdelší roklinou ostrova nebo více než 3000 různých druhů jeskyň, či rozlehlé háje olivovníků, pomerančů, divoce rostoucích orchidejí a oleandrů....

   Kréta je místem kontrastů a příjemných překvapení. Scenérie vysokých hor, svírajících mezi sebou hluboké rokliny, archeologická naleziště, či vesničky tradičního rázu, kam doposud nedorazil divoký shon, tak typický dnešní době.

kreta kreta

   Kréta je také největší a nejjižněji položený řecký ostrov. Dlouhý je 275 km. V nejširším bodě měří 62 km. Tvoří nejjižnější hranici Evropy. Klimatické podmínky jsou zde dlouhodobě považovány za jedny z nejstálejších nejen v Řecku ale v celé oblasti. Ze statistik se dozvíte, že pro Krétu není žádnou výjimkou až 300 slunečných dní do roka.

   A to vše zabaleno do bezedné modři všudypřítomného moře a sluncem rozpálené oblohy.

kreta kreta

   Středozemní moře, lemované kilometry bělostných písčitých pláží, spolu se skalnatými zálivy dávají zemi jedinečný charakter kouzelně romantického nádechu, umocněného pradávnými legendami.
   Vždyť právě podle jedné z nich se v jeskyni na hoře Idi narodil nejvyšší bůh řeckých bájí Zeus.
   Tuto minójskou kultovní památku lze navštívit právě tak, jako spoustu dalších, neméně lákavějších kuriozit zdejšího ostrova...

kreta kreta

   Hotel RETHYMNO BEACH se nachází asi 2 km od třetího největšího města Kréty - RETHYMNO, 75km od mezinárodního letiště v Heraklionu a 65 km od mezinárodního letiště v Chanii. Rethymno má svoji hlubokou historickou minulost. Vévodí mu dobová místní architektura, částečně prolnuta s prvky turecké a benátské kultury, připomínající časy dávno minulé nadvlády.

kreta kreta kreta kreta kreta

   Rethymno Beach je součástí prestižní sítě hotelů GRECOTEL. Plně klimatizovaný hotelový komlex leží přímo u pískovooblázkové pláže. Tvoří ho hlavní budova a přilehlé bungalovy, postavené v nádherné subtropické zahradě.

kreta kreta kreta

   Hostům je k dispozici hlavní restaurace, snack bar u bazénu nebo nabídka místních specialit v různých tavernách , či barech v okolí.
Nám se podařilo dokonce zorganizovat na přání klientů "Aerobik u moře", vedený zkušenými cvičitelkami. A pro nečekaný ohlas bude možná zařazen i do letošní programové nabídky...

kreta kreta

Zájezd organizuje CK IASON HELLENIC,s.r.o. Zprostředkovatelem je Lenka Sulasová - LERA cestovní agentura

Kontakt:
Mobil: +420 606 475 575
Emaily: ca.lera@tiscali.cz  nebo  info@ca-lera.cz 
:::: mapa webu ::::